Архітектура каменю

Барна стійка в інтер'єрі

Часи, коли барна стійка була атрибутом виключно питних закладів, давно канули в минуле. Зараз цей модний предмет інтер'єру можна зустріти в абсолютно звичайних будинках і квартирах, де він виконує чисто декоративну, так і практичну функцію.

Однак, так чи зручна барна стійка в житловому інтер'єрі, а в яких випадках краще без неї обійтися? Постараємося розібратися в усіх аспектах використання барної стійки в дизайні кухонь та віталень.

Барна стійка стала повноправною частиною житлового інтер'єру порівняно недавно. Початкове її призначення було далеко від домашнього затишку, так як вона була покликана відокремити відвідувачів кафе і барів від області, де йшло приготування напоїв, а також убезпечити бармена від можливих сутичок і неприємностей.

Домашня барна стійка являє собою витягнуту стільницю без опор, до якої приставлені певного виду стільці, як правило, досить високі. Конфігурація такої барної стійки може бути абсолютно різною: вона може кріпитися до стіни або бути продовженням звичайної кухонної стільниці, а також бути самостійною конструкцією. Висота звичайної барної стійки зазвичай становить 1,1-1,2 м, при цьому вона може вмістити не більше 4-х чоловік.

Порада: щоб перетворити лоджію в місце посиденьок і прийому гостей, барну стійку уздовж вікна можна обладнати саме там. Зручність такого рішення в тому, що барна стійка з парою високих табуретів помістяться навіть на вельми вузькому просторі.

Не варто думати, що барна стійка в житловому інтер'єрі використовується виключно під час вечірок або посиденьок за келихом вина. В англійській мові конструкцію у вітальні або кухні, яку ми звикли називати барною стійкою, так і називають — «куточок для сніданку». Вона призначається для невеликих перекусів і сніданків, коли немає необхідності накривати повноцінний обідній стіл. Таким чином, барна стійка в житловому інтер'єрі служить, скоріше, для швидкої трапези, ніж для розпивання напоїв у ідеальному варіанті є доповненням до великого обіднього столу.

У яких випадках варто встановлювати барну стійку?

Дизайнери інтер'єру рекомендують використовувати барні стійки у двох зовсім протилежних випадках: у дуже великих і, навпаки, дуже скромних за розмірами приміщеннях. Перший варіант, який ми вже згадували, має на увазі, що в кухні або їдальні є місце для повноцінного обіднього столу, а невелика барна стійка використовується для перекусів і ранкової кави.

У просторих по площі кухні барна стійка може бути обладнана як частину кухонного острова, так як одну із сторін острова господиня все одно не буде використовувати для готування. Саме її зазвичай виділяють під барну стійку, роблячи при необхідності більш високою, і приставляючи пару барних стільців.

На крихітних по площі кухнях (менше 10м2) барна стійка може замінити обідній стіл. Користуватися нею, можливо, буде не настільки зручно, однак, якщо площа приміщення дійсно мала, вузька пристінна барна стійка може стати справжнім виходом з положення. Така конструкція, звичайно, не дуже зручна, однак дозволяє зберегти хоча б трохи вільного простору на маленькій кухні.

Порада: барна стійка в невеликому приміщенні може стати спеціально розширений підвіконня. Такий варіант дозволить заощадити місце і дасть можливість милуватися видом з вікна під час прийому їжі.

Барна стійка для зонування простору

Все частіше барна стійка використовується для зонування приміщень, в основному, коли мова йде про квартирах-студіях або обладнанні кухні-вітальні. Висока конструкція служить відмінним візуальним і функціональним роздільником, разграничивающим простору відпочинку та приготування їжі.

Коли мова йде про зонування, найчастіше мова йде про П - і Г-подібної плануванні кухні, в якій барна стійка розташовується перпендикулярно стільниці і є її своєрідним продовженням. Одна із сторін такої конструкції може використовуватися для приготування їжі, а інша служити столом.

Джерело: diy

Сподобалося? Поділіться сторінкою в улюбленої соціальної мережі