Архітектура каменю

Грамотна зовнішня обробка будинку каменем

При проектуванні приватного будинку та його будівництві облицювання фасаду відіграє величезну роль. Зазвичай зовнішня обробка обдумуються ще на етапі проектування, щоб виключити появу тріщин і недоліків в майбутньому.

Правильна обробка зовнішніх стін будинку має не тільки декоративне значення, забезпечуючи спорудження привабливий, доглянутий зовнішній вигляд, але і ефективно захищає від несприятливого дії сонця, перепадів температур, вогкості, перегріву, цвілі.

Зовнішня обробка будинку своїми руками, як і внутрішні роботи щодо створення декоративної штукатурки, фарбування або обклеювання шпалер, повинні проводитися після встановлення вхідних, віконних блоків. Бажано починати оздоблювальні заходи після того, як будинок дав природну усадку, обов'язково застосовуючи рівні, висок і т. д. Зовнішнє облицювання будинку з бруса або дерев'яного котеджу здійснюється після повної просушки деревини, опади зрубу, тобто не раніше року після його зведення.

Зовнішнє облицювання будинку виконується як в теплу пору року, так і в осінньо-зимовий період з використанням теплозавесы для захисту від холоду, атмосферних опадів. Матеріали бажано підбирати не тільки з естетичними характеристиками, але і за техніко-експлуатаційними властивостями, щоб уникнути можливості їх набуття негативний взаємодію один з одним, з метою запобігання деформації створеного оздоблювального шару.

Щоб зовнішня обробка будинку гарантовано виконувала свої захисні функції, перед початком оздоблювальних заходів, стіни рекомендується покрити шаром гідроізоляції типу пергаміну, вощеного паперу і т. д.

ВАЖЛИВО: оздоблення зовнішніх стін будинку багатьох видів може істотно збільшувати навантаження на фундаменти. Тому вибираючи між облицюванням будинку цеглою, штучним каменем або комбінованим способом обробки будинку, необхідно перевірити несучу здатність фундаментів, а також враховувати різницю лінійного розширення обшивки і стін будівлі, яка залежить від коливань температури, вологості, часто приводячи до появи відшарувань або тріщин.

Облицювання будинку натуральним каменем

Обробка поверхонь справжнім природним матеріалом, зокрема каменем, надає будівлі елегантний вигляд, будучи показником достатку, успіху і відмінного смаку. Основною перевагою натурального каменю є його довговічність, міцність, краса. Облицювання фасаду будинку натуральним каменем може бути як суцільний, коли відбувається весь фасад, так і частковою, коли облицьовують тільки деякі елементи будинку.

Така зовнішня обробка будинку своїми руками проводиться за допомогою обробленого або необробленого каменю. Одним з найпопулярніших матеріалів, застосовуваних для обробки приватного будинку, є граніт. Прекрасними декоративними властивостями і багатою колірною гамою має мармур. Матеріал під назвою вапняний туф (травертин) значно легше мармуру, має кращими звуко - і теплоізоляційні властивості, легко пиляється і шліфується.

Зовнішня обробка фасаду природним каменем – це трудомісткий і досить дорогий процес, що потребує ретельної обробки поверхні, покупки якісних клейових складів, а також роботи висококваліфікованих фахівців.

Джерело: VipRemontClub

Сподобалося? Поділіться сторінкою в улюбленої соціальної мережі